SOB Olomouc

Představujeme se

SOB Olomouc

Spolek orientačních běžců Olomouc (SOB Olomouc) vznikl 13. 1. 2016. Tento spolek navazuje na činnost oddílu orientačního běhu, který fungoval pod Sportovním klubem Univerzity Palachého Olomouc. V pořádání závodů v orientačním běhu máme dlouholeté zkušenosti. K největším akcím patřilo pořádání MS v orientačním běhu v roce 2008, pořádání Akademického mistrovství světa v orientačním běhu v roce 2014 a v letošním roce jsme pořádali Mistrovství Evropy neslyšících. Kromě toho každý rok pořádáme několik regionálních závodů v rámci Hanácké oblasti.

Náš oddíl se také významně věnuje výchově a trénování mladých nadějí orientačního běhu. Mezi naše bývalé členky patřily reprezentantky Lenka Poklopová, Adélka Jakobová, Adéla Indráková, Johana Šimková a Vendula Horčičková. K mladým současným nadějím patří Vít Horčička a zejména Tereza Janošíková (několikanásobná mistryně Evropy dorostu v orientačním běhu).Ředitel závodu

DAVID SMÉKAL

Již loni se ujal pořádání "Posledního kufru" v Hlubočkách a tak se mu to zalíbilo, že to chtěl letos znovu zopakovat.

ZKUŠENOSTI

Rozdodčí v orientačním běhu R3
Trenér orientačního běhu T3

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

Na ty velké ještě čeká.

david.smekal@upol.cz

Hlavní rozhodčí

ROBERT BINAR

Postará se o zdárný průběh této význačné sportovní akce Hanácké oblasti.
 

ZKUŠENOSTI

Rozdodčí v orientačním běhu R3

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

Vyběhne všechny kopce a pokud ne, tak využije svých zkušeností z lezení.

robert.binar@studiopab.cz

Stavitelka tratí

EVA HORČIČKOVÁ

Zkušená závodnice, která už má 10ky hodin proběhaných v oblasti mapy Chlumu a již jí v hlavě vyskakují ty nejlepší postupy.

ZKUŠENOSTI

Rozhodčí v orientačním běhu R3
Trenér orientačního běhu T3

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

Přední běžkyně našeho spolku a několikanásobná mistryně Hanácké oblasti v OB a veteránská mistryně ČR z loňského roku na KT a sprintu.

evice99@gmail.com